KİŞSEL GELİŞTİRME / Pinaloglu

Kişisel Geliştirme/ pınaloglu

KİŞSEL GELİŞTİRME 
Bebeğim Şeniz Pınaloğlu Doğramacı ya 

Biz cumhuriyet çocuklarıyız, yaşama sevincini yaşatıyorduk hayatımız da. 
Aylar dan bir gün bir bebek doğdu. O bebek yaşadıkça bize sevenlerine güç, cesaret verdi. Büyüdükçe sardı kollarına. Milenyumun gençlik ateşi şimdi Cumhuriyeti yaşatmak için okuyor, okudukça Milenyum çocuklarına yol gösterecek. 

Tanımadığın insanlar uzak şehirlerden gülümseyerek el sallayacaklar. Rüyaların da Meleklerle konuşacaksın, anlayacaksın ki hiç bir şey uzak değildir, aslın da şöyle bir bak Hisar kalesine, içinden sessiz bir nefes çek işte o an sana gülümsüyor aradığın cevap yanı başında. 

Çığa dağına baktığında ne yapmak istediğini anlıyorsun. Yapmak istediğin şey eylemin ne olmalı? 
ille de okumak. Okuyarak yazarak paylaşarak gerçekleştir, yüzde yüz okumak. Eylemini gerçekleştirmek için zamanını çevrendeki insanlarla boş yere yok etme. 
Her ne konuşursan hayatta karşılaşacağın her anı üzerinde kendini geliştir, bu güne kadar beni ne kadar anladın, ve ya ben ne anlatmak istedim, istediğim şey neydi? 
senin istediğin şey ne? 
Neden yaşıyoruz, neden seviyoruz, ağlıyoruz, gülüyoruz, asabi oluyoruz 
en yakın dostu muzu kırıyoruz, bir gün öksüz kalacağımızı bilmiyoruz. mutlu olmak adına okumalısın. İlle de Ankara olsun ümidiyle düşüncelerini yıkma her zaman senin yanında olacağım yalnız değilsin. 
Yaşadığımız hayatın kendisi olmasa, olmazlardan her şey ama her şey yüzde yüz okumak. 

Yaşadıkça Cumhuriyete güç vereceksin, çünkü eylemdesin milenyum çocukları senden bahsedecek o an en mutlu insan sen olacaksın. 

Cumhuriyetle yaşacaksın, dalgalanacaksın 
Karadeniz de, Ege de, Akdeniz de milenyum çocukları kelebek olacak saracaklar seni renga renk biat duygularla okuyarak öğreterek izler bırakacaksın o minik yüreklere o minikler büyüyecekler seninle birlikte hevesin okumaktan yana daim olsun..Bebeğim Şeniz Pınaloğlu…. 
Hisar kalesi Ciğa dağı Yüce Hisar- Pazar- Rize 

Muhammet PINALOĞLU 
sevgi yolu 2008 
www.pinaloglu.com 

Muhammet Pınaloğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: