İçinde Sevgi Olmayan Hayatlar!

ygafmin tarafından 25 Ağustos 2012 tarihinde Yazgulu Yazılar kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 46 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

 

Kime üzülürsün en çok? Fakire, hastaya, aptala, düşküne, şanssıza? Ben, yaşamı çok pahalıya gelenlere üzülürüm!


İçinde Sevgi Olmayan Hayatlar!

İçinde aşk olmayan yaşam pahalıdır. Yaşamak, karşılığında mutlak bedellerin ödendiği bir serüvendir. Satın aldığımız bir mal gibi, hayatın da karşılı…ğında belli bir ödeme yaparız.

Elinizde tutuğunuz yaşamın ne kadar işlevsel olduğu sorusu gündeme gelmelidir. Şu an, dün, yarın, hepsinin toplamında ortaya çıkan ömrünüz, gerçekten ödediğiniz fiyata değdi mi?

Hayat sizin için, sonunda bol sıfırı olan bir çekle alınmış pahalı bir yattır. Sürekli limanda bağlı duran, içine girip konforunu yaşayamadığınız, hiç denize açılamadığınız bir yatın varlığının size ne katkısı olur? İçinde sevgi olmayan bir ömür, aynı demirlenmiş o yat gibidir.

Sevmeyi hiç öğrenememiş kalplar, pahalı bir ömür sürerler. Dünyevi tutkuların ortasında yok olup giderler. Hep daha fazlasına göz diken ego, sevgi durağına uğramayı akıl edemez. Etse de, o duraktan gerçek bir kalbe binemez.

Birini sevmek, kendimiz için yapılması gereken bir eylemdir. Onun hak etmesiyle, karşılık vermesiyle, doğru veya yanlış kişi olmasıyla ilgili sorunlar, ilişkinin problemleridir. Aşkı bağlamaz!

İnsan, en azından bir kere şöyle dolu dolu aşık olmalıdır. İçinde mantık olmayan, saçma bir yolda sürüklenmelidir. Aşk ateşiyle kavrulup, kendini yakmalıdır. Acı çekmelidir. Göğsünü gere gere aşık olduğunu bağırabilmelidir.

Özlemek nasıl bir duygu öğrenmelidir. Kalbinin hızla çarptığını, nefes alışlarının sıklaştığını, kendinden daha fazla birini düşünmenin ne demek olduğunu bilmelidir.

Feda etmek, vermek, beklemek, hasret çekmek, sevginin getirisidir. Bunların ağır olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aşk, hepsine değen bir duygudur! Sonunu, önünü, ardını düşünmeden mutlu olmak, ancak içi sevgiyle dolup taşan birisi tarafından gerçekleştirilebilir.

Ben en çok, hiç sevmemişlere üzülürüm. Sevgiyle tanışmamış bir yüreğin acemiliğini ve kabalığını hemen fark edersiniz. Kalbi ıslah olmayanın, yaşamı nesneldir. Onun istekleri sadece dünya zevklerini kapsayabilir. İçine sevgi olmayan yaşam pahalıdır. Neye bedel ödediğinize dikkat edin!

Candan Ünal

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın