DİKKAT ET!

Dikkat et yalnızlığını isterken tamamen yalnız kalma. Yalnızlığını yaşamak isterken beraber olmak istediğin zamanlardaki insanları kırarsan bir gün beraber olmak istediğin kişilerde yalnızlıklarını istemeye başlaya bilirler. Kapat perdeleri. Kapat ki, yalnızlığın başlasın. Ürkme İyidir insanın kendi kendine kalması. Ama bu yalnızlık sevdiklerinden uzakta yaşanmaz. Gerçekten severse insan sevdiği kişilerle yalnızlıklarını paylaşmak isterler. Onları kırarak nelere üzüldüklerini bildiğin halde bu hareketleri yaparak yaşanmamalı bu yalnızlıklar. Eğer insan sık, sık

Yalnız kalmak isterlerse hayatlarında hiçbir şeyin kalmadığına işarettir. Alışmalısın dersin insan nasıl alışır sevdiğinden uzak kalmaya. Buna alışmak için onun kalbinden silmen gerekmez mi? Mevsime uymuyor bu mutsuzluk şarkıları. Bir de bu mevsimde başladıysan aşk şarkıları söylemeye yakışmaz bu mevsime hüzün şarkıları. Şimdi o şarkıyı sustur. Ve gerçek kimliğine bürün. Yoksa senin kimliğin bu da ben mi fark etmedim acaba. Dinleme artık bu hüzün şarkılarını. Sanma ki bu yalnızlığını yaşamak istediğinde kırdığın insanlar senin mutlu olduğun zamanlarda seninle mutlu olabilirler. Unutma her insanın bir sabrı ve tahammülü vardır. Eğer bunları aşarsan yarın öbür gün yalnızlığından sıkılırsın. Duvarlarına yüzümün gölgesi düşerse, Şaşırma çünkü bir gün sende hasreti tadacaksın. Şimdi sen yalnızlığını isterken benden kaçarken yarın öbür gün roller değişecek ve sen savaşa başlayacaksın. Bazı geceler ruhum, göç edecektir evine göreceğim bana nasıl hasret kaldığını üzüleceğim ama bugünlerini bedelini ödediğini görecek ve benim çektiklerimi geçte olsa anladığın için sana tebessümle bakacağım.

bundan sonra her şeyin tek kişilik olacak. Tek kişilik yemek tek kişilik kahven olacak yanında. Bilirim hep yanında başkaları olacak ama benimle iki kişilik olmayı isteyecek ama bulamayacaksın. Çünkü sen seçtin yalnızlığı. Bu yalnızlığı istesen de istemesen de yaşayacaksın. Eğer böyle devam eder beni anlamamaya devam edersen benim gönlümü almazsan eğer gülün kuruyacak dikkat et solmaya başladı. Öldürme bilirsin ölüme çare yoktur. Şimdi rahatça gez istediğin yere git dilediğini yap nasıl olsa dönüp dolaşıp geldiğinde sana kollarını açacak seni saracak gülün varlığına inanıyorsun dedim ya böyle devam edersen sarılacağın değil arkasından bakıp ağlayacağın bir güle sahip olursun. Sevgi özveri ister sevgi çaba değişim ister. Sevgi ben böyleyim demeyi değişmem demeyi kabul etmez. Yalnızlıkta yaşanmaz sevdalar. İnsan sevdiğinden kaçarak yaşayamaz sevgiyi. Unutma dünya yalan zaman kısa bu günleri gün gelir çoooook ararsın bulamazsın. Zamanı iyi kullan. Seni anlayan seni seven insanları kırm ak diğer problemleri çözmez. Vaktinde yatıp, Vaktinde işe geleceksin. Ama gün gelecek geldiğinde vaktinde günaydın deyemeyebilirsin. Söyle sevgili yalnızlık mı sevgi mi seçim senin. Yalnızlığında Kurtuldun mu sorunlarından iyi geliyor mu yalnızlık. Sen şimdi kapat perdeleri. Kapat ki, o çok istediğin yalnızlığın başlasın. Bir dağ başı yalnızlığı yaşıyorum yeniden. Dağ başı yalnızlığı ölümden beterdir bilir misin sen.

Hiç kimse aramasa sormasa seni Sen gelsen yeter demeni beklerdim. Ama baksana sen benden de kaçıyorsun. Huzurum ellerinin güzelliğidir. Huzurum senin yanındadır. Neden senin huzurun benim yanımda değil. Neden sen benden uzaklarda huzuru arıyorsun. Gözlerin karşımda olduğu zaman mutluluk denizimdir. Yüreğim seninle yaylalar kadar serindir. Ne bir çizgi hasret, ne bir nokta gam ama sen yakalayamadın bu sevgiyi bu rahatlığı. Bende çaresizlik sonsuz kördüğüm oldu yine. Bende sabır, sende naz. Bende sevgi sende ? tam muamma. Gündüzünden vazgeçtim, düşümde olsan biraz ama gündüzümde olmayan düşümde nasıl olsun. Bir yüz görümlüğü sen olsan yeter artık. Duymasa da hiç kimse sevgimi

gönlümün, sende karar kıldığını bil yeter. Ve içimin parça, parça yarıldığını Sen bilsen yeter. Bir gün duyarsan bittiğimi, tükendiğimi bu zamanları hatırla ve için sızlasa yeter. Çıkıp gelsen uzaklardan korkulu ürkek. Bir incecik dal gibi üzerime titreyerek, Eğilsen yeter. Hiçbir şey olmasa da sen bari beni anlasan yeter bana. Ama baksana sen yalnızlığı seçtin beni nasıl anlarsın sen beni anlamazsan beni kim anlar. Sen yalnızlığınla takılmaya devam edersen eğer ben seni daha fazla anlayamaz sana daha fazla tolerans gösteremez yalnızlığınla mutluluklar diler seni sensiz bu zamanlarda yaşamaktansa seni içimde yaşatmayı tercih eder seni hayatının öncelikleriyle baş başa bırakır perdelerini iyice kapat ki yalnızlığını tam anlamıyla yaşa der sana veda bile etmeden bensizliğimle seni yalnızlığına terk ederim vefasız sevgili. Seni ne kadar çok sevdiğimi anlarsın ama yolcu gitmiştir bir kere dönüşü olmaz. Beni seni sınamak zorunda bırakma bay yalnızların adamı. Dikkat et yalnızlık sevgili n olmasın. Seni seviyorum beni zorlarsan anlamamak için ısrar edersen elimden bir şey gelmez. Yalnız savaşçı olur kalırsın. UNUTMA ve DİKKAT et. Benden sana sevgili tavsiyesi.

15:00 15.06.2004

Gönderen: Buse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: