ASLA UNUTMA BENİ

Senden bir tane daha yok bu dünyada. Gülümsemeyi asla unutma. Gözlerinin içi gülsün gülerken, bakışların pırıl pırıl olsun ve her zaman nemli kalsın gözpınarların. Kendini sevilebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonrada kendini sevip kendine sarılmayı unutma. Zamana güven. Zamanın senin en büyük dostlarından biri olduğunuda unutma. Acılarının ve felaketlerinin ancak zamanın koynunda uyuyabileceğini unutma. Unutmaki başına gelenler günün birinde kişisel tarihin ayrıntılarından biri olmaya mahkumdur.
Her çicek sevgilin olsun, her sevgilin ise bir çicek. Açık tut gönlünü tüm güzelliklere. Yasalar, günahlar, yasaklar sen olduğun için vardır. 
Aydedenin sihrini gönderdiği gecelerde uyuyarak çalma hayatından saatlerini. Gecenin içinde yolculuğa çıkmayı unutma. İçinde hiç ölmeyecek bir gençlik virüsü yarat ve kaç yaşında olursan ol, her zaman 25 yaşında kalman gerektiğini unutma.
Asla taviz verme, seni sen yapan yanlarından. Onurlu bir yaşam sürebilmen için,şartlar ne olursa olsun direnmeyi sakın unuma. Kendine vuracağın her darbenin seni senden biraz daha uzaklaştıracağını unutma.
Korkma mahallenin delisi olmaktan,doğrucu davutlar ne kadar çoğalırsa mahallende, hayat mutlaka daha iyiye gidecektir, unutma. Hatanın affedilmeyecek olanından kaç, ama hata yapmayayım diyede yakıp geçme yıllarını. Unutmaki hiç hata yapmayan bir insan yapabileceklerinin en iyisini yapamamış demektir hayatta.
Korkma insanca korkularından. Ve korkunun kendisinden çok, onun beklentisinin daha korkutucu olduğunu unutma. Bir anlamı olsun kendinle yaptığın kavgaların. Ve hep ileriye taşısın seni kavgada attığın her adım.
Açık bırak pencereni ve sabah güneşinin rüzgarı önüne katarak perdelerle yapacağı raksa dönük olsun bakışların. Küçük mutlulukların görkemine inandır kendini ve gülümse. Umutların bitmesin asla ve umutların bittiği yerin, hayatında bittiği yer olacağını asla unutma.
Ve şaire kulak ver. 
\”SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA…
GÜLÜMSEMEYİ ASLA UNUTMA ayşe 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: