ISSIZ DÜNYADAN GELEN

Gözlerimin gözlerini aradığı bu soğuk ve sisli bir gecede, gözlerini bulamamak nasıl bir duygu bilir misin? Sen hiçbir gece vakti kalkıp 3-5 nöbeti tuttun mu? Nöbeti tutarken içini tarif edemediğin duygular kapladı mı? 

Sen hiç onun adını anarken, yüreğinin dipsiz ve gizli kalmış bir köşesinde, anlamadığını bilmediğin bir ağrı hissettiğin oldu mu? Bazen saçma bulduğun şarkı sözlerinde kendini buldun mu? O sözler seni anlattı mı hiç, ya da sevdiğini…Gözlerin ıslandı mı sevinçten ya da kederden, dinlediğin şarkı sözlerinde hiç canın acıdı mı? Ya onun gözleri aklına geldiğinde içini bir ürperme sarar mı? Sevinçten ya da kederden dinlediğin şarkı sözlerinde hiç içini umut sardı mı? Peki ya papatya falları, hani inanmayıp da umut bağladığımız papatya falları, sende seviyor- sevmiyor yaptın mı? Sende her seviyor çıktığında çığlık atarak havalara uçtun mu? Sevmiyor çıktığında da adı faldı inanma dediğin oldu mu? Ya gece yıldızların kayıpta ikinizin adına dilek tutmak için Allah’a yalvarırken, gözünü bir an olsun yıldızlardan ayırmadığı oldu mu? Peki ya en parlak yıldızı ikiniz için seçtin mi? Sigara içmesini beceremezken daha düşünüyor mu, düşünmüyor mu, adının baş harfi çıkacak mı, çıkmayacak mı gibi soruları cevaplamak için, bir paket sigara alıp da yarısını babandan gizli tuvalet deliğine attığın oldu mu? Hani katiplerin haram bulduğu, aşıkların dermen aradığı şaraplarda derman aradın mı? En romantik şarkılarda dans ettiğinizi hayal ettin mi? Onu görünce bütün sorunların bitti mi? Ya kendince benimsediğin ve dünyanın en harikası olarak gördüğün genci, yabancı birinin kolunda gördüğünde gözlerine kar, saçlarına ak, yüreğine sızı, kalbine de ağrı saplandı mı? Ve yanından geçerken sırf kadere inat olsun diye, için ağlaya ağlaya ona yalancı gülümseme gösterdin mi? O günden sonra gündüzler düşman, geceler dost oldu mu? 

Kendince kurduğun küçük dünyadan en önemli parçan ölse de yine umutla beklediğin oldu mu? Ve kulağında ölüm çanları çalarken bile onun adını sayıklayarak can verirken, gördüğün en güzel rüya karşısında hayata geri döndün mü? Peki seninde gördüğün rüyada, hayallerinde büyüttüğün insanda var mıydı? O da ağlıyor muydu, pişman mıydı, en önemlisi seni sevdiğini söylemiş miydi? Peki ya sana pişman olduğunu söylerken sende benim gibi şiir okudun mu? 

Sen sevseydin beni…
Gündüzü düşman,
Geceyi dost yapmazdın.
Sen sevseydin beni…. 
Gözlerimdeki sevgiyi anlardın,
Ama sen anlamayı değil, kaçmayı seçtin.
Artık ben kovalamaktan yoruldum
Bir gün sende seversen 
Ben bildiğin yerde, bildiğin gibiyim…

YAZAN: HURİYE ÖZDEMİR

Not:Akadaşlar umarım beğenmiştirsinz çünkü kendi eserim…Yazdığım denemelri diğer sitelerde olduu gibi burdada yayınlamak ve sizlerle paylaşmak istedim. İyi okurlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: