Mucizem

ygafmin tarafından 3 Eylül 2012 tarihinde Sevgiliye Mektup kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 40 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Tek Sevdiğim, Sevdiğim Mucizem’ e

Kanadın olsam, kanatsız uçamasan kanadım olsan, kanadımsız uçamayam. Baharın olsam, ben olmadan açmayan. Baharım olsan, sensiz bahara açamayam. Güneşin olsam, keşke bensiz doğmayan.Güneşim olsan , sensiz sabahları doğmayam.

 İnsan nefes almadan yaşayamaz, ben sensiz nesef almak istemiyorum….  Bir bebek anne karnında başlıyor birşeyler öğrenmeye ve gittikçe büyüyor ve sonra gözlerini dünyaya açıyor, Bende seninle başladım birşeyler öğrenmeye, ve gözlerimi yavaşça gerçek aşka açmaya,

Diyorum ya karadenizin hırçın dalgaları içimdeki kalbimdeki sesler, Hiç bu kadar delice vurmadı dağlara kayalara, ……., duvarlarıma……….. Bir insanın kanım çekiliyor dediğinde hiç anlamıyormuşum ben meğer, ne zaman ki bana dokunduğun gün gerçeği anladım, tenin tenime değdiği  vakitlerdi…..

Diyorum ya sevgilim, kalbimi iste söküp vereyim eline, senin olsun canım pahasına olsun sana vereyim..

Mutluluk bu kadar korkutmamıştı hiç bu kadar, korkuyorum sensizlikten korkuyorum geçen saatlerden, dualarım hiç bu kadar ait olmadı kimseye, bana seni veren güzel Allah’ıma yakarışlarımda.

Küllenmiş ateş böyle alevlenmedi hiç, kıvılcımların sesi bu kadar güzel  nağme olmadı hiç, Yağmur bile korkar artık yüreğime yağmaktan, o bile kapatır  kapılarını yağmaz yağmurlarını…….

Ne kadar bilmediğim şey varmış meğer, ne kadar kararmış dünyam, kadar  uzakmışım kendimden meğer, Bir dönem açtın, bir miladı başlattın;  bu açılmaz kördüğüm  olmuş sanki hayatımın, kilidi kayıp kapılarımın…. Araladın gınışığını gördüm , günışığını öğrendim, senden öğrendim……

Diyorum ya mucize bu başka bir şey  ifade edemez seni bana, Kemiği olmayan herşeyi söyleyen , sonsuz herşeyi anlatabilen, seninle lal  olmuş diller  .. Seninle durdu zaman….

Ruhum hiç mest olmadı böyle, Ruhuma doğmadı güneş yakarcasına öyle, Kızartırcasına teni…Kardelen diyordu da Berfin güneşi görmek için o kadar yazı bekliyordu, ama güneşi görünce ölüyor, ölmeyi göze alıyor, bende seni böyle bir duyduyla istiyorum, bu kadar çıldırasayıa özlemle istiyorum, ömrümün tek sen sahibi ol, ömrünün sahibi sadece ben olayım…İstiyorum ki; sen ben kalmasın tek ömrümiz olsun istiyorum, tek vucüt gibi ayrılamasın hiç istiyorum…. Yorgun bedenimi çıkardım teniminden, kalbimden.. Kaldırdım Askiya sevgilim….

Gökta yıldız parladıkça sen güneşte ışın, vurdukça aydınlık ışık sen yemekte tuz, dilde söz
yağmurda damla, dudakda nem, tende his, varsın herşeyde sen canımın ta içinde ,gözlerimin tek gördüğünde.

Özlemlerle yüklü ufuktaki gemi, özlemler ile yüklü yoksa trenin vagon seslerimi ağacın kökü kadar bütün elin parmağı tırnağı kadar yapışık belki de belirginleşen suluet çizgileri bir eser misali ben sergide asılmış bir portre baş köşede asılan resimde ben, üzerimde gezen gözler sen, sahibi de sen tek sen sevgilim…

 

Ahh ! Bitmez tükenmez kalbimin atışları

Deli dalgalarımın sonu yok bu aşkımın ,

 

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın