Ve Aşk

ygafmin tarafından 23 Nisan 2014 tarihinde Öykü kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 73 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Aşk nedir sorusuna verilebilecek cevapların sınırı olmadığını düşünerek konuya başlıyorum. Evet ‘aşk’ bambaşka bir duygudur. Tarifi zor ve her kula nasip olmayan bir duygu. Peki birkaç soruda ben sorsam? Acaba tepkiler ne yönde olur? 

Aşık olmayı gerçekten ister miydin? Yada aşk diye bir şey var mı sence ? Benim fikrimi soracak olursan ben aşka inanmıyorum. Orijinal’i olmayan yan sanayi parçasına benzeyen bazı istisnalara deyim yerinde ise kırk yılın başı rast geliyoruz. Önemli olan ise ”Sadakat, Saygı, Değer ve İlgidir. Ömürlük bir yola çıkabilmenin istisnasız şartlarıdır bu hususlar. Ya diğer ‘Aşığım ben’ diye sokağa çıkanlar? Tamamen saçmalık! Sevecek kişi sensen peşin söyleyeyim ne kadar çok seversen karşı tarafta o hızla soğuyacaktır senden. Biri gelip sana ‘Seni Seviyorum’ dediği anda sen nasıl onu bir anda gözünden düşürüp küçük görüyor isen sevdiğin kişinin de sana aynı tepkiyi vermesine şaşırmamalısın. Ve ayrı bir konu ”Para ve Aşk”. Bunun hakkında açıklama yapmama dahi gerek yok aslında. Bazıları der dilin kemiği yok ne olsa ”Aşkı parayla satın alamazsın ya da Parayla saadet olmaz.” Gibisinden. Senin elinde her türlü imkan olacak, bakımlı olacaksın, modayı yakından takip edeceksin ve alıp onu her yeri gezdirecek sin en iyi mekanlara götüreceksin o sana ‘Aşık’ olmayacak. Bunlar hep laf.

Sonuç olarak sen şunu asla unutma ”İyide de, Kötüde de, Kolayında da, Zorunda da, aklına gelebilecek her durumda hayırlısını dile, sabret ve şükret. İçine girdiğimiz 21. yüzyıl konumunda işimiz dua’ya kaldı. Çünkü ”Herkes doğru insanı bulabilmek için uğraşıyor ancak kimse doğru insan olmak için herhangi bir hamlede bulunmuyor… 

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın