Başarı Zenginlik Ve Sevgi

Alışverişe gitmek üzere evden çıkan bir bayan, kapısının karşısındaki kaldırımda bir bankta oturan bembeyaz sakallı, birbirinin tıpatıp aynısı üç ihtiyarı görünce şaşırdı.

Öğleye doğru bu kişilerin hala oturmakta olduklarını görünce onları yemeğe davet etti.

Üç yaşlıdan biri kadına evde eşi olup olmadığını sordu. ”Hayır,’’ cevabını alınca  da ‘’Eşiniz evde değilse, bizde içeriye gelemeyiz,’’ dedi.

Akşam eşi eve dönünce kadın olanları ve üzüntüsünü eşine anlattı eşi de dışarıya çıkıp bakmasını hala oturuyorlarsa akşam yemeğine çağırabileceğini söyledi. Adamların yanına onları yemeğe davet için gitti adamlardan biri ‘’Biz üçümüz bir eve beraber misafir olamayız.Ancak birimiz gelebiliriz.Bak benim adım sevgi, bu arkadaşım başarı, diğerinin ise zenginlik. Şimdi eve git ve bir karar verin. Sonra bizi çağırabilirsiniz.’’

Kadın durumu eşine söyledi. Derin bir tartışmaya girdiler. Adam zenginlik’i çağıralım, eğer zenginlik olursa başarı ve sevgi de olur’’ diyordu. Karısı Başarı’dan yanaydı. Çünkü başarı beraberinde zenginlik ve sevgiyi de getirirdi.  Kızları ise Sevgi’nin çağırılması gerektiğini söyledi.

Sonunda Sevgi’yi çağırmaya karar verdiler. Kadın ihtiyarların yanlarına gitti ve  ‘’Sevgi bizimle gelecek’’ dedi. Sevgi ayağa kalktı. Ama hemen arkasından başarı ve zenginlik de ayaklandılar.

Onlar içeri girerken kadın sordu. ”Ne oldu? Hani biriniz gelecekti.?’’ Sevgi yanıtladı. ‘’Diğer arkadaşlarımı seçseydiniz öyle olacaktı. Ama bizde kural böyledir. Başarı ve Zenginlik daima Sevgi’nin hemen arkasından gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: