Scarsdale Diyeti

ygafmin tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde Diyetler kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 17 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Amerikalı bir kalp uzmanı olan Dr. Hemion Tarnawen tarafından önerilen diyetin uygulama süresi ortalama 14 gün. Günlük enerji 1.000 kkal. Diyetle beraber egzersiz önerisi belirtilmekle beraber, önerilen uygulama sıklığı verilmiyor. Karbonhidrat oranının çok düşük, protein oranının yüksek olması nedeniyle ketojenik diyetler sınıfına girdiği için, yeterli ve dengeli bir diyet değildir.

Amerikalı bir kalp uzmanı olan Dr. Hemion Tarnawen tarafından önerilen diyetin uygulama süresi ortalama 14 gün. Günlük enerji 1.000 kkal. Diyetle beraber egzersiz önerisi belirtilmekle beraber, önerilen uygulama sıklığı verilmiyor. Karbonhidrat oranının çok düşük, protein oranının yüksek olması nedeniyle ketojenik diyetler sınıfına girdiği için, yeterli ve dengeli bir diyet değildir. Süt mamüllerinin yasak olması nedeniyle kalsiyum açısından yetersizdir. Protein oranının yüksek olması, diyetin kolesterol ve doymuş yağ oranı açısından yüksek ve riskli olması demektir. Bu da kalp-damar hastalıkları açısından tehlikelidir.

Sabah
Öğlen
Akşam

1/2 greyfurt,
1 dilim kızarmış kepek ekmeği,
Çay, kahve (şekersiz) Karışık soğuk etler (seçiminize göre ince ve yağsız etler. Tavuk, hindi, dil, sığır) Balık veya kabuklu deniz ürünleri,
Salata,
İstediğiniz kadar yeşillik ve sebze,
1 dilim kızarmış kepek ekmeği,
Greyfurt, yoksa mevsim meyvesi.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın

Türkçe mIRC

kesintisiz ve kaliteli sohbet için programı indirin.