Aşk

askBir ömrün en ıssız yerindeydim, sonra birden sen geldin. Geldin ve bildigim her seyi degistirdin. Içinde umut olan bir yolculugun baslangiciydin benim için ve seninle sanki yeniden dünyaya geldim. Bazen, hani o gözlerine dalip gittigim düs saatlerinde, seninle geçirilen günlere dua ediyorum ve tesekkür ediyorum Tanri’ya, senin sevgini hediye ettigi için bana. Varligin, yillarca içimde birikip sertlesen bütün korkulari tek tek çözüyor. Siyah olan ne varsa yeryüzünde, seninle beyaza dönüyor.

Aklımı, ruhumu, bedenimi teslim aliyorsun hangi vakit öpsen dudaklarimi. Bir sevişmenin dua gibi, tören gibi yaşandığı dakikaları tadıyorum seninle. Her sey büyük bir kaosken hayatımda, sen gelince duruluyor yasamın kargaşası. Sanki senden daha fazla değil dünya ve o kadarı bana yetiyor. Ömrümün en güzel anlarina sahitlik eden yol arkadasim, elbette hesapsiz bir düs pesindeyim seninle ve hiçbir beklentisi olmadan sevdalaniyor sana aklim. Yüregimin bitmeyen cümleleri var, oysa ben hep baska zalimlerin ellerinde tükendim sanırdım.

Seninle anımsamaya çalıştığım bir şarkı gibi, dilimin ucunda geçmişin kötü günleri…. Yağmurlu gecelerde camıma vuran damlalar, yaz günesi ve hatta baharda bir anda odamdan içeri dolan çiçek kokusu sensin. Sensin ömrümün sebebi ve hiç bitmeyen bir siir gibi sevileceksin. Gün isigiyla yikadigin kalbimin, artik sahibi de sensin, nedeni de… Ne kadar sevebiliyorsan sev çünkü bedenimi de sana sundum ben tüm kalbimle. Simdi uzun yillar bu sehirde hiç sana rastlamadan geçirdigim o issiz günleri düsündükçe; seni bir defa daha seviyorum.

Varlığın iyi geliyor özüme, bir yerlerde beni seviyor oldugunu bildigimde sakinlesiyorum. Seni aklımda saklıyor, içimde hissediyorum. DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN SEVDİĞİ! Hiç bıkmadan ve tüketmeden sevdamı, her yeni yaşında yanında olmayı istiyorum.

Bu ömrü birlikte bitirelim diye dua ediyorum çünkü seni çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: