SEN ARKADAŞ;

 

Dağ gibi olmalı yüreğin.Seninle yeşermeli çöller.Bitmemeli kavgan bir de sevdan.Devrimci tavrınla,tavizsiz kavganla anlatmalısın kim olduğunu.Seni duymayı,görmeyi,tanımayı öğretmelisin herkese. Aşkınla koparıp zincirleri,kurşun bakışlarınla vurmalısın geceyi. Bedir’in ışıltısını andırmalı gözlerin.Aydınlık olmalı gözün,gönlün, yüreğin.Ve Ammarca olmalı direnişin.

Sen arkadaş;

İyi bilmelisin durduğun yeri,duruşunu.Neyin yanında,neyin karşısında olduğunu.Ve artık aşkı,kavgayı yaşamak için dağlara gitmemelisin.Sen aşkı ve kavgayı tam orta yerde bilmelisin.Sen ki; insanlar bir zulme uğradığı zaman karşı durmalısın.Haksızlık önünde eğilmeyip,hakkınla beraber şerefini ve haysiyyetini de kaybetmemelisin.

Sen arkadaş;

Bakışlarında kartal yatan; öfken sevdandır biliyorum.Öfken kavga kaçkınlarına,dava kaçkınlarınadır. Azdık diye üzülmüştün meydanlarda. Ama unutma ki,bazen ateşi alevlendirmek için küçük bir odun parçası yeterlidir.Ya d a koca bir gemiyi batırmak için ufacık bir delik. Ve her zaman büyük sonuçlar için küçük başlangıçlara ihtiyaç vardır. Üzülmemelisin bu yüzden.Evet gidenler oldu. Aramızdan kayıp,sıyrılıp gidenler,bitenler..Bizi değil kendini terkedenler.Ama az azıkla çoğalıp gelenler de oldu.Bir daneyi bin başağa çevirenler.Gemiyi batıranlar, ateşi alevlendirenler.

Unutmamalısın arkadaş,

Denenerek,düşerek,kalkarak ama ALLAH’ın ipine sımsıkı sarılarak büyüteceğiz yarınlarımızı.Ve dua ile gütmeliyiz,gütmelisin davamızı.

” YA RAB, RAHMETİNLE DİNLENDİR KAVRULAN YÜREKLERİMİZİ!”

” YA RAB, BİZİ İMTİHANINA KARŞI GÜCÜNÜ

KAYBEDENLERDEN,CESARETİNİ YİTİRENLERDEN EYLEME!”

Ve sen;

Dua ve ümit yüklü bulutlar takmalısın çocukların uçurtmalarına ve öylece salıvermelisin mavinin derinliklerine.Umutları devşirmelisin. Ve yollarımızı aydınlatmalısın gözlerindeki inanç feneriyle.

Ve sen arkadaş;

Var mısın, var mısın?

Sıcak çeperinden kavrayıp güneşi getirip koyalım sevdamızın başucuna.Meşale tutalım Yusuf’u koyalım yüreklerdeki zindanlara. Ve yarınlar getirelim yüzünde ayet taşıyan,sapanının ucunda taş tutan, Ebabil kanatlı,intifada kokulu çocuklara.

Ve sen arkadaş;

Hazır mısın şafağa?

Unutma kurşun işlemez umutlara.

Kurşun kar etmez yarınlara ve bir de sevdaya.

sevgiyle kalin..

 

Elif imalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: