HİLALİN GÖLGESİNDE TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURU İSLAM AHLAK VE FAZİLETİ

Birliği bozulanın dirliği de bozulmuştur. birlikte hareket etmeyenler her zaman başarısız olmuş; bu inatlarında ısrar edenler ise, bir süre sonra yok olmuşlardır. 
Tarihte başarılar elde etmiş olan Türk Milleti; bir süre sonra başarılı yol izleyememiş, yenilgiler yaşamıştır. 
Türk Milletini yenilmez yapan faktörleri çok iyi tahlil eden batılılar; bu yenilmezliklerin ortadan kaldırılması için sinsice planlar yapmışlardır. 
Devşir politikası ile devletin ve milletin içine nifaklar sirayet etmiştir. Dönme yöneticiler sinsice; aslına rücu eden hizmetler yapmışlar. Başarılı, bilgili, karakterli devlet yöneticilerini saf dışı etmişlerdir. 
Osmanlı İmparatorluğu\’nun son iki yüz yılını çok iyi tahlil ettiğimiz zaman; devletin kırılma noktasının NEMELAZIMCILIK olduğu görülmektedir. Asil Olan Millet NEMELAZIMCI olamaz. O halde bunu aşılayan faktörler kesinlikle DÖNME\’lerin yaptığı sinsi çalışmalardır. 
Bu her devirde süregelen bir çalışma olarak görülmektedir. 
O halde bu gibi sinsi planlara alet olmamak içöin ne yapmak gerekir? 
Bu soruya hiç bir zaman aranmamış. Sunı tenefüsle anı geçiştirme politikaları su yüzüne çıkmıştır. 
Yöneticiler Tarihten ders almamış ve rastgele yönetim anlayışı ile plansız, programsız hareket etmişlerdir. 
Nihayetinde Cihan Devleti yıkılmıştır. 
Alemlere Nizam götürmek ÜLKÜSÜ ile çalışan, zaferden zafere koşan, gittiği her yere adalet götüren bir devlet yanlış politikalar, hain yöneticiler, devşirme paşalar, yalancı vezir, sarhoş sultan, hızsız hazinedar, arsız din bezirganları ile yönetilmeye başlanınca yıkılıp yok olmuştur. 
PEKİ BU DEVŞİRMELER NE YAPTILAR Kİ; KISA SÜRE İÇİNDE BİR BÜYÜK DEVLET YOK OLUP GİTTİ. 
İŞTE YAPTIKLARI; 
Ahlaksızlığı günün yaşantısı haline getirdiler. Şahsa mahsus hayata müdahil olunamaz safsatası ile milleti de yöneticileri de uyuttular. 
Milleti Millet yapan AHLAK\’tır. Hele, hele MÜSLÜMAN birinin gayri ahlaki ahreket etmesi mümkün değildir. Şimdi bir de işin en hassas noktasına bakalım. LAWRES diye biri gelip bir bölgede EN BÜYÜK ALİM olarak kendini kamufle etmiştir. İslam\’da aracı olmaz. Diye ısrarla söylenmektedir. Allah ile Kul arasına kimse giremez. Bu kesin ve kati bir hükümdür. Bütün oluşum ve ekipleşmenin hepsine bakıldığı zaman; en büyük ahlaki erezyonun maalesef, O devirde Dini cemiyetler içinde yaşandığı gözlenmektedir. Buralar daha evvel fazilet yuvası iken; bir süre sonra oralara DÖNME olanlar veya onların kapı kulları girmiş ve oralarda kendilerini gizleyip sinsi planlarını uygulamışlardır. O halde kesin bir şey var ki; insan net bir şekilde davranarak; 
DİN İLE ARASINDA HİÇ BİR ARACI BULUNDURMAYACAKTIR. 
Din eğitimi yapılan yerlerde sinsi planlar uygulanırken; devletin yönetim yerlerinde de; bu planların farklı bir ayağı uygulanmaktaydı. Devleti yönetenler gaflet içinde anı kurtarmak için bile çalışmaz hale gelmişler, yönetim ve insiyatif bir süre sonra tamamen bu DÖNME lerin eline geçmiştir. 

O halde; 
İSLAM AHLAKININ TAM OLARAK ÖĞRENİLMESİ VE UYGULANMASI ŞART OLMUŞTUR. 
Müslümanız diyen bir toplumda AHLAKA AYKIRI ne var ise yaşanmaktadır. Hele hele ki; Türk-İslam davası hiç ama hiç ihmale gelecek bir dava değildir. 
Burada gayri ahlaki hareket edilemez. Bu hissedildiği an mutlaka neşterle kesilmelidir. Gayri ahlaki hareket eden bir kimsenin TÜRK İSLAM davasından söz etmesi, davanın içinde yer bulması mümkün değildir.Bu gibi durumları olanlar farkedildiği zaman; dava ile alakasının olmadığı kesinlikle deklare edilerek anında DAVA ile bütün yolları kesilmelidir. 
Şu anda şlikayet edip; dertlendiğimiz yöneticililerden neden muzdarip muzdarip olduğumuzu açık açık ifade ederken; aynı durumları olan bir başka şahısları da aramızda bulundurmamız mümkün değildir. 
TÜRKLÜK VE MÜSLÜMANLIK et ve kemik gibidir. 
İkisi de aynı nitelik ve nicelikte KUTSAL DEĞERLERDİR. TÜRKLÜK millet olarak yaşamak için gereklidir. Millet olmanın gereklerini asla unutamayız. Fakat bunu yaparken İSLAMI ihmal ettiğimiz an TÜRKLÜK yok olur. İSLAM AHLAKI\’nın kuralalrı, kaideleri bellidir. 
İNSANLARA; Onun yeri başka bunun yeri başka gib; dün yıkılmamıza, yok omamıza sebep olacak davranışlardan uzak kalmamız gerektiğini mutlaka öğretmeliyiz.. 
TEK TEK DEĞİL.. BU GÜNKÜ TEKNOLOJİK İMKANLARI DEĞERLENDİRDİĞİMİZ ZAMAN; HER TÜRLÜ İLETİŞİM ARAÇ VE GERÇLERİ İLE BUNU ÇOK YAYGIN BİR ŞEKİLDE YILMADAN, USANMADAN ANLATMALI, ANLATMALIYIZ. 
YOKSA BİR YERE TOPLANAN VE AMACIMIZ; BURADA SOHBET ETMEK ZATEN HEPİMİZ DE BU DAVAYI BİLMEKTEYİZ.. Diyerek dava yaşantısını sürdürmek ne kadar faydalıdır. 
BİZDEN SONRA GELECEK OLAN NESİL İÇİN DE HİÇ İHMAL ETMEDEN GAYRET ETMEMİZ ŞARTTIR. 
BİZ YAŞLARI BİRAZ DAHA İLERİDE OLANLARIN DAHA DA DİKKATLE BU İŞİ ELE ALMAMIZ GEREKMEKTEDİR. 
Bu meyanda; ÖNCE BİR MUHASEBE YAPALIM.. 
İÇKİ İÇİYOR İSEK; NAZAZI GÖSTERMELİK KILIYOR İSEK; ORUCU KERHEN TUTUYOR İSEK; YALAN VARSA, RİYA VARSA, İKİYÜZLÜLÜK VARSA, AHLAKSIZCA DAVRANIŞ VARSA, ŞEREFSİZLİKLERE GÖZ YUMULUYORSA, KALİTESİZLİKLER DİZ BOYU YAŞANIYORSA. 
BÜTÜN BUNLAR OLUR İKEN; TEDBİR OLARAK HİÇ BİR ÇALIŞMA YOK İSE; ALALH KORUSUN DAVA SİNSİ PLANLARLA YOK OLMAYA DOĞRU HIZLA GİDİYOR DEMEKTİR. 
BİR KOCA DEVLET BİLE YOK OLUP GİTMİŞTİR. 
ŞU AN ÜLKENİN TEK DİRENME NOKTASI BU DAVADIR. O HALDE BU DAVAYI İHMAL EDEMEYİZ.. BAŞTA; YÖNETİCİLERİN OLMAK ÜZERE, DAVA İÇİNDE BULUNAN VE HALA DAVAYA SADIK KALIP HİZMET ETMEYE GAYRET EDENLERİN; GÖREVLERİ VARDIR. EĞER GÖREV YAPILMAZ, YERİNE GETİRİLMEZSE YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR.. 
KİM HANGİ EKİP VE GRUP İÇİNDE BULUNUR İSE BULUNSUN. TEK AMAÇ AHLAKİ DEĞERLERİN YENİDEN YAŞANTIMIZA ALINMASI VE OLMAZSA OLMAZLARIMIZIN ARASINDA YER ALMASI GEREKMEKTEDİR. 
AKSİ HALDE GÖRÜLEN O Kİ; DURUM PEK DE ANLATILDIĞI GİBİ DEĞİL, PERDENİN ÖTEKİ TARAFINI HEPİMİZ AZ ÇOK BİLMEKTEYİZ. 
VİTRİNE DEĞİL MUTFAĞA BAKALIM.. 
MUTFAKTA BULUNAN ÜRÜN VE O MUTFAKTA BU ÜRÜNLERİ VİTRİNE GETİRECEK KİŞİLER EĞER SAĞLIKLI DEĞİLLER İSE; HEM MÜŞTERİLER (YANİ DAVADAN HİZMET BEKLEYENLER……….(((ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ MÜŞKÜLÜ OLAN DAVA ADAMLARI)))………………) .HEM DE BİZZAT DAVANIN TEMSİLCİSİYİZ DAVAYI BİZ TEMSİL ETMEKTEYİZ DİYENLERİN HEPSİNE BU DURUM SİRAYET EDER Kİ…. ALLAH KORUSUN İŞTE O ZAMAN SONUÇ HÜSRAN OLUR.. 

BAŞTA YÖNETİCİLER OLMAK ÜZERE DAVA İÇİNDE BULUNNA HER İNSANIN ÖNCE AHLAKLI OLMAK ZORUNDAYIZ. AHLAKSIZ OLAN DAVA İNSANI OLAMAZ DİYEREK.. 
BU DÜŞÜNCESİNİ ÇOK ACELE YAŞANTISINA YANSITMASI VE AHLAKSIZ OLANLARI TESBİT EDİP HIZLA BU KUTLU YOL İLE YOLLARINI AYIRMASINIO SAĞLAMAK ZORUNDADIRLAR. 

AKSİ HALDE NE ŞEHİDİMİZE NE GAZİMİZE NE DE GARİBİMİZE HİÇ BİR FAYDAMIZ OLAMAZ.. HELŞE HELE BU BÜYÜK MİLLETE BU KUTSAL DEĞERLERE FAYDAMIZ OLMASI DA MÜMKÜN DEĞİLDİR. 

O HALDE \”\”İLAHİYİ KELİMETULLAH\” YOLU İÇİN.. ALLAH RIZASI İÇİN BU YAZIMIZI OKUYAN HER İNSANIN DURUMU GÖZDEN GEÇİRMESİ DİLEĞİYLE HEPİNİZİ …. ALLAHA EMANET EDİYORUM\”\”\”\”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =

%d blogcu bunu beğendi: