CEHENNEMDEN KURTARAN TAŞLAR

Erenlerden İbrahim Vasati iki elinde yedi taş Arafatta Vakfeye durmuş hac borcunu yerine getiriyordu.

Erenlerden İbrahim Vasati iki elinde yedi taş Arafatta Vakfeye durmuş hac borcunu yerine getiriyordu. Taşlarla lanetlik Şeytanı (sembolik olarak) taşlarken ” Ey taşlar, sizde şahidim olunki, bütün kalbimle “La ilahe illallah ve Muhammedün Resulüllah (Allahtan başka ilah yoktur. Muhammed O’nun kulu ve elçisidir) diye haykırdı.

Arafat’tan dönüp de o gece uyumak üzere yatağına uzandığında İbrahim Vasati bir rüya görür. Rüyasında kıyamet kopmuş, sorgu suale çekilerek cehenneme atılması emredilmiştir.

Azap melekler kendisini yakalayıp Cehennem kapısına götürdüklerinde Arafat’ta vakfete attığı taşlardan bir taş ansızın cehennem kapısının önüne yaslanır. Bütün azap melekleri toplanıp taşı kaldırmaya çalışırlar fakat kaldıramazlar. Azap melekleri cehennemim yedi kapısına da varırlar fakat her seferinde yedi taştan biriyle karşılaşıyorlardı.

Ve taşlar şöyle der: ” Biz şahitlik ederiz ki İbrahim Vasati Allah’tan başka ilah olmadığına,

Muhammedin onun kulu ve elçisi bulunduğuna kesin iman etmiştir.”

” Ey İbrahim !.. Taşlar şehadet ettiler, hakkını yemediler, öyleyse senin hakkını ben hiç yiyebilir miyim? Asla! Senin imanına bende şahidim.”

Sonra Allah meleklere , ” Onu cennete sokunuz” diye emreder. İbrahim Cennete yaklaşıncabakarki kapıları kapalıdır. Bunun üzerine ” La ilahe illallah , Muhammedün Resulüllah ” cümlesi gelir ve “Ben onun imanına şahidim ” diye eşlik eder. Böylece de bütün cennet kapıları açılarak İbrahim Vasati cennete girer.

Allah (c.c.) cümlemizi kıyamet günü, işlediği iyi amellerinin şefaatına erişen ve kelime-i Tevhidi’i tavasutuna nail olan kullarında eylesin, amin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × four =

%d blogcu bunu beğendi: