Bahara Özlem / Hayatın İçinden

Cüneyd Suavi

İLK ÖNCE GÜLLER AÇTI BAHÇEMIZDE…

EFENDIMIZ’IN (S.A.V.) “BENIM NURUMDAN YARATILDI” DEDIĞI O CENNET ÇIÇEKLERININ KOKUSU KAPLADI HER YERI. İLK FASIL TAMAMLANIP YERLERINI GERIDEN GELEN TOMURCUKLARA BIRAKTIĞINDA, BU SEFER DE RENGARENK ŞEBBOYLARIN O LATIF KOKULARI DUYULMAYA BAŞLANDI. HIÇ BIR BAKIM GEREKTIRMEYEN BU MÜTEVAZI ÇIÇEKLER, HER SENEKI YERLERINDEN BAHARLA BIRLIKTE BOY GÖSTERIP BOYUNLARINI BÜKTÜĞÜNDE, HANIMELLERININ CIĞERLERE BAYRAM YAPTIRAN O ASIL NEFESI SARDI ORTALIĞI.

GEÇEN HAFTA YAZLIĞIMIZA GELDIĞIMIZDE BEYAZ ZAMBAKLARIN, BU HAFTA ISE MUTFAĞIMIZIN HEMEN ÖNÜNDEKI MANOLYA AĞACININ BÜYÜLEYICI KOKUSUNU TENEFFÜS ETTIK. HENÜZ OKULLAR KAPANMADIĞI IÇIN BIR KAÇ GÜN SONRA ADAPAZARI’NDAKI EVIMIZE TEKRAR DÖNECEĞIZ. BURADA KALACAĞIM GÜNLER BOYUNCA MANOLYA ÇIÇEKLERININ DE KAR BEYAZI YAPRAKLARINI DÖKEREK BIZE VEDA EDECEĞI ANLAŞILIYOR. TABI KI BU YIL IÇIN. AMA PEK ÜZÜLMÜYORUM. ÇÜNKÜ BALKONUMUZUN BIRAZ ILERISINDEKI IHLAMUR AĞACI, TOMURCUKLARINI BIRER BIRER AÇIP CENNETIN BILMEM HANGI KÖŞESINDEN GÖNDERILEN O GÜZELIM KOKULARI YAYMAYA BAŞLAYACAK. DAHA SONRA DA IKINCI FASIL GÜLLERE BIRAKACAK GÖREVINI..

BU GÜZELLIKLERI HAK ETMEK IÇIN YAPTIĞIM PEK BIR ŞEY YOK. ÇÜNKÜ BAHÇEMI NE YETERINCE SULAMAYA VAKTIM VAR, NE DE EKIP BIÇMEYE. ONLARI KURU TOPRAKTAN ÇIKARTAN KUDRET, UÇSUZ BUCAKSIZ GÖKYÜZÜNDEN INDIRDIĞI RAHMETLE ONLARIN SUSUZLUĞUNU GIDERIRKEN, IHTIYAÇ DUYDUKLARI MINERALLERI DE YINE KARA TOPRAKTAN SÜZÜP GÖNDERIYOR KENDILERINE. SONRA DA:

— ALIN BU CENNET KOKULARINI KULLARIMA ULAŞTIRIN!.. DIYE EMREDIYOR ONLARA. ULAŞTIRIN KI, BENIM ÇIÇEKLERI HIÇ SOLMAYAN O BAKI MEMKELETIME ŞEVKLERI ARTSIN. VE KENDILERINI HANGI GÜZELLIKLERIN BEKLEDIĞINI GÖREBILSINLER.

GÜZELI GÖRMEYENLER, ÇIRKINLERLE YETINMEK ZORUNDALAR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 5 =

%d blogcu bunu beğendi: