Yüz Germe

Yüzünüzdeki Olumsuz Değişiklikler Sizleri Kaygılandırıyorsa Ve Yılları Bir Nebzede Geri Döndürerek Her Şey Değişsin Istiyorsanız O Zaman Sizde MAGİC LİFTİNG Için Uygun Bir Adaysınız Demektir. 

Yüz germe ameliyatları sadece fazla derinin çıkartıldığı klasik yüz germe, fazla derinin çıkarılması ile birlikte SMAS adı verilen yüzün yüzeysel kas zarının da gerildiği kompozit yüz germe (bu ikisinin kısa ve uzun izli versiyonları var) ve kemik zarı altından yüzün tüm kas ve doku kitlesinin kaldırıldığı ve sarkmış dokuların eski yerlerine çekildiği subperiostal yüz germe olmak üzere 3 kategoride sınıflandırılabilir. Bir de tüm bu tekniklerin ışığında kendi geliştirmiş olduğum çok daha kolay uygulanan ve çok daha başarılı sonuçlar veren non-endoskopik midfacelift (MAGİCLİFT) tekniğini sayabilirim. Bazen özellikle yaşa bağlı olmak üzere tek bir tekniğin uygulanması ile yüzdeki tüm problemler çözülemez. Hasta istekleri de göz önüne alınarak klasik yüz ve boyun germe , yağ enjeksiyonları, lazer tedavileri de gerekir. 

Hasta Seçimi
 
Her ameliyatta olduğu gibi ameliyat adayının söylenenleri anlayabilir ve gerçekçi beklentileri olan, bu istek ve beklentilerini ifade edebilen, her operasyonun belli bir belirsizlik ve risk potansiyeli taşıdığını kabul eden, akli melekeleri yerinde olması beklenir.
Ben genellikle muayenede hastanın yaşını dikkate almaksızın tüm yüzünü değerlendiririm. ‘Cilt fazlalığı var mı, cilt altı dokular yeterli mi, ağız köşeleri ve kaşların durumu nasıl, mimikler ile nasıl etkileniyor, kırışıklıkların durumu nedir, burun ve çene kemik ve yumuşak dokularının durumu, göz kapaklarının durumu, çene altı dokular ve boyun kaslarının durumu, yüzde asimetri var mı ‘ gibi bir çok parametreyi ve hasta beklentilerini de değerlendirdikten sonra bir operasyon planı çıkartırım ve bunu hasta ile tartışırım. En büyük amacım tüm yüzün aynı özelliği göstermesi, gençleşirken ve hatta güzelleşirken doğal kalmak ve ameliyatlı bir görüntünün oluşmamasıdır. 

Yüz Germe Ameliyatlarında öncelikli ve vazgeçilmez tekniğim MAGİCLİFT 

Ameliyat tekniği hastanın ihtiyacına göre her hastada değişmektedir. Yüze 3 boyutlu yaklaşım imkanı veren Endoskopik subperiostal yöntemler geliştirildiğinden beri yüzde daha doğal ve ömür boyu süren genç ve güzel görünüm sağlamak daha kolaylaşmıştır. Artık klasik yüz germe ameliyatları çok daha az yapılmaktadır. 

Magiclift nedir ve nasıl yapılır?

Magiclift 2000 yılında tanımlanan(yayınlanan) ve bu gün hemen hemen daha genç, daha güzel ve daha canlı görünmek isteyen tüm hollywood sanatçılarının yaptırmış ve yaptırmakta oldukları midfacelift(orta yüz germe) ameliyatının daha geliştirilmiş ve eksiklikleri giderilmiş versiyonudur. Klasik midfacelift tekniğinde şakak saçlı deri içinden açılan 1-2 cmlik kesik ve ağız içi 2 cmlik kesiklerden girilerek yanak kaldırılmakta, kalıcı askı dikişleri ile şakağa tutturulmakta, şakak gerilmekte ve kaşlar kaldırılmaktadır. Magicliftte ise yine şakak bölgesi saçlı deriden 2 cmlik kesikler ile girilmektedir ancak ağız içi kesileri kaldırılarak dudaklardaki uzun süren uyuşukluk, ağız içi dikişlere bağlı sıkıntı ve ızdıraplar kaldırılmıştır. Yine Ayrıca ağız içi bağlantıya bağlı artmış enfeksiyon riski yok edilmiştir. Klasik Midfaceliftte ki ağız içi kesikleri ağız içinden en alt kemik zarı bağlantısını keserek yanağı serbestleştirmek ve yanak dokularına konulan askı dikişlerini buradan atmaya yaramaktadır. Klasik midfaceliftte hastaların hemen hepsinde yanağın düşmesine bağlı oluşan gözaltı torbaları ve gözaltı halkaları tedavi edilemez bu nedenle bu problem ya hiç tedavi edilmemiş olur ya da üstten ayrıca tedavi edilmeye çalışılır. Bunun için alt göz kapağı kirpik altından kesilerek ya da göz kapağı arka yüzünden bir kesik ile girilerek alt göz kapağı problemleri çözülmeye çalışılır. İşte Magiclift bu sorunlardan doğan daha yenilikçi daha ileri bir tekniktir. 2000 yılında yayınından itibaren 2006 yılına kadar uyguladığım bu çok mantıklı ve güzel tekniğin sıkıntı yaratan bu eksiklik ve zorlukları 2006 yılında Magiclifti yaratmıştır. Ağız içi kesiği yapılmayarak yanak dokusu kirpik altı kesiği yoluyla en alt bağlantı noktasına kadar daha rafine alet ve yöntemler ile ulaşılıp kesilerek kaldırılmakta aynı anda hem tüm yüz problemleri giderilmekte, yüz üç boyutlu olarak gençleştirilmekte ve dolgunlaşmakta, hem de gözaltı torba ve halkaları ortadan kaldırılmaktadır. Bu yöntem sayesinde iyileşme hızlanmış, enfeksiyon riski yok edilmiş, tek bir kesikten tüm yüz problemleri çözülmüştür. Bu yöntemde ne saçlı derideki kesik ne de kirpik altındaki kesikte iz kalmamaktadır. Ayrıca tüm askı dikişleri eriyen cinsten olup şakak bölgesinde rahatsız edici erimeyen askı iplikleri kalmamaktadır. Ağız içi kesiği kalktığı için işlemde genel anestezi şartı ortadan kalkmıştır.

MAGİCLİFT lokal anestezi ile de yapılabilmektedir. 

Magiclift:
Ameliyat süresi: 2,5-3 saat
Anestezi: isteğe bağlı genel ya da sedasyon
Hastanede yatış süresi: 0-1 gün
Ameliyat sonrası ağrı: Nadiren, kontrol edilebilir miktarda baş ağrısı 1. gün
Pansuman: Yok, dren yok, sargı yok, sadece 4. Gün alınan gözaltı birkaç bant, 48 saat sonra banyo yapılıyor.
Şişlik-Morluk: genellikle orta düzeyde şişlik ve nadiren göz çevresinde morluk. Bazı kişilerde ve ilave uygulamalar varsa( üst göz kapağı, burun) 10 günde iyileşen morluklar olabilir.
Dikişler: kendiliğinden eriyen dikiş olduğundan dikiş alınmıyor. 
İyileşme süreci: 5 gün içinde gözlük ile işinize döne bilirsiniz, ve yaklaşık 15 gün sonra ameliyatın tüm izleri silinecektir. Yanaklarınız başlangıçta olduğundan daha şişkin ve göz çevresi ve kaşlarınız daha çekik duracaktır. Üst dudağınızda bir miktar uyuşukluk ve çekilmeler olabilir. 1. ayın sonunda çevrenizden olumlu tepkiler almaya başlayacak ve aynada kendinizle daha barışık hale geleceksiniz. Bu arada tamamen normal rutininize dönebilri ve spor yapabilirsiniz.Yaklaşık 3. ayın sonunda ameliyatınız ödem ve uyuşukluklar tama yakın kaybolacak ve normale dönmüş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + 9 =

%d blogcu bunu beğendi: